SPECJALISTYCZNA PORADNIA PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA POWIATU KRAKOWSKIEGO

• UL. ZAKĄTEK 2, 30-076 KRAKÓW
    tel/fax 12 422 27 12 (sekretariat)
    tel 12 422 48 05 (gabinety I piętro)

Szanowni Państwo,

w dniu: 27.06.2018 r. (tj. w środę) nie będzie dyżuru ZESPOŁU ORZEKAJĄCEGO.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuje się, iż:

1) Administratorem danych osobowych jest Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna Powiatu Krakowskiego ul. Zakątek 2, 30-076 Kraków (dalej: Poradnia) telefon: 12 422 27 12

2) Poradnia wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych Osobowych – Pana Artura Baranowskiego z którym można skontaktować się poprzez e-mail baranowskiodo@gmail.com  każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

3) Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań wynikających ze statutu Poradni na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego, w szczególności ustawy z dnia 08.03.1990 roku o samorządzie gminnym, ustawy z dnia 14.12.2016 roku prawo oświatowe, ustawy z dnia 27.08.2009 roku o finansach publicznych  oraz na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a, b, c, d, e, f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4) Dane osobowe przechowywane będą w czasie zgodnym z przepisami w/w ustaw oraz aktów wykonawczych.

5) Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.

6) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (możliwość istnieje jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody, a nie na podstawie przepisów uprawniających administratora do przetwarzania tych danych)

7) Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego, gdy uzna Pan/Pani, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pana/Pani, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

8) Odbiorcami Pani/Pana oraz dziecka danych osobowych będą:

- Dostawcy systemów informatycznych i usług IT na rzecz Poradni,

- Operatorzy pocztowi i kurierzy,

- Banki w zakresie realizacji płatności,

- Podmiotom świadczącym na rzecz Poradni usługi niezbędne do wykonania zobowiązań nałożonych na Poradnie przez przepisy prawa,

- Organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa do otrzymania Pani/Pana danych osobowych.

9) Pani/Pana dane osobowe oraz dziecka nie będą podlegały profilowaniu.

10) Podanie przez Panią/Pana danych osobowych wynikających z przepisów prawa jest obowiązkowe natomiast danych fakultatywnych jest dobrowolne.

Od dnia 27 listopada 2017 r. Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krakowie realizuje w powiecie krakowskim, zadania wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego (OKRO). Ośrodki te utworzone zostały w kraju w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Podstawę do tego dała ustawa z dnia 4 listopada 2016 r. (Dz.U. z 2016r. poz. 1860) o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”.

WIODĄCY OŚRODEK KOORDYNACYJNO-REHABILITACYJNO-OPIEKUŃCZY W KRAKOWIE

Serdecznie zaprasza Państwa do skorzystania z pomocy specjalistów, którzy otoczą Państwa i Wasze dzieci troskliwą opieką oraz profesjonalnym podejściem.

Do kogo skierowana jest pomoc?

Nasza placówka udziela kompleksowego wsparcia:

• matkom w ciąży u których stwierdzono nieprawidłowości rozwojowe dziecka
  • dzieciom z niepełnosprawnością oraz zagrożeniem jej wystąpienia, od chwili urodzenia do czasu podjęcia nauki szkolnej (ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do lat 3)
  • rodzinom dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności

W jaki sposób pomagamy?

• udzielamy rodzicom specjalistycznej informacji dotyczącej problemów rozwojowych dziecka, oraz możliwości leczenia i wspierania jego rozwoju, wsparcia psychologicznego ukierunkowanego na poradzenie sobie z sytuacją kryzysową spowodowaną informacją o wadzie rozwojowej dziecka
  • wskazujemy właściwe dla dziecka i jego rodziny formy kompleksowej, specjalistycznej pomocy, w szczególności rehabilitacyjnej, terapeutycznej, fizjoterapeutycznej, psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej
  • wskazujemy jednostki udzielające specjalistycznej pomocy dzieciom oraz rodzicom, w ramach działów administracji rządowej w zakresie edukacji, zdrowia i pomocy społecznej
  • prowadzimy diagnozę oraz terapię psychologiczno-pedagogiczną, logopedyczną, zaburzeń integracji sensorycznej
  • organizujemy zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka zapewniające stymulację i podnoszenie szans rozwojowych dziecka, w wymiarze do 5 godzin tygodniowo oraz - w zależności od potrzeb dziecka - dodatkowych usług terapeutów, fizjoterapeutów, psychologów, pedagog, logopedów i innych specjalistów
  • koordynujemy korzystanie z usług specjalistów, w tym:
    • zbieramy i upowszechniamy informacje o usługach i świadczących je specjalistach,
    • prowadzimy akcję informacyjną,
    • monitorujemy działania związane z udzielaniem pomocy dzieciom i ich rodzinom.

Pomoc udzielana jest nieodpłatnie. Chętnie odpowiemy na nurtujące Państwa pytania!

Osoby, które chcą skorzystać z oferty ośrodka prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:
518 989 259 lub mailowy pod adresem: sppp@vp.pl